Małgorzata Rudowicz de rudee

Artystka niezależna, realizująca się w kilku domenach artystycznych – poezji, rysunku i grafiki.
Urodzona w Krakowie , absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka wielu indywidualnych i zbiorowych wystaw artystycznych i kilku tomików poetyckich/ „Szkoda Zachwycenia” 1990, „Dotykowi wbrew” 1996, „Pełen żywota” 2001 we fragmentach/.
Jako poetka zadebiutowała w 1988 roku w „Życiu Literackim”, jako rysownik w 1990 wystawą rysunków erotycznych .
Przez wiele lat związana z krakowską Konfraternią Poetów. Z początkiem lat dziewięćdziesiątych współpracowała z „Dziennikiem Polskim” w zakresie ilustracji prasowej, karykatury, projektów winiet i liternictwa.
Projekty artystyczne realizuje w cyklach:
Emalie na mosiądzu pt. ”Baby” w 1994 w Galerii Związku Rzeźbiarzy w Krakowie.
Rysunki erotyczne „Cyc jak nic” 1996 oraz „Miłość wielka jak dynia” 1998 „Kwiaty” dla Oriflame Products Poland 1998, Warszawa.
W 1999 roku zainspirowana internetem zakłada stronę www oraz galerię internetową „Galeria de rudee” i promuje ją na II Ogólnopolskich Targach Antykwarycznych i Sztuki Współczesnej.
Dziesięciolecie pracy artystycznej to wydanie albumu artystycznego pt. ”Muza niecierpliwa” połączone z wystawą prac w Galerii „Anna Iglińska”.
Początek XXI wieku owocuje realizacją cyklu serigrafii prezentowanych m. innymi w galerii Konsulatu Francuskiego jako „Tysiąc i jedna noc” w 2009 roku.
Dwudziestolecie pracy artystycznej w 2011 roku wieńczy wystawa w galerii Dworu w Tomaszowicach pt. ”Uległe formy kobiecości”.
Od 2009 roku związana z pracownią graficzną Związku Artystów Plastyków w Krakowie wykonuje cykl litografii „De nouveau Art Nouveau” ręcznie drukowanych na prasie graficznej z 1887 roku.
Zestaw 12 litografii stanowi tekę grafik, jedno tematyczne dzieło zreprodukowane w kalendarzu planszowym dla PWS Konstanta.
W roku 2013 prezentuje cykl wielkoformatowych kartonów pt. ”Demoiselles de Cracovie” w Konsulacie Francuskim w Krakowie.
Aktualnie pracuje nad cyklem rysunków tematycznie związanych z Krakowem / www.kochamkrakow.com / przetworzonych w formie gadżetu.
Artystka bierze udział w aukcjach charytatywnych przekazując swoje prace na rzecz dzieci.
Prasa o artystce: artykuły w „Gazecie Towarzyskiej”, „Gazecie Wyborczej”, ”Echu Krakowa”, „Gazecie Krakowskiej”, „Dzienniku Śląskim”, „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Polskim”, „Home & Market”, audycje radiowe, relacja w TV.