Szanowni Państwo,

 

Dwadzieścia lat działalności to okres, który powoduje naturalną chęć podsumowań, ocen i snucia planów na przyszłość. W polskiej rzeczywistości gospodarczej dwadzieścia lat nieprzerwanej działalności to wiek szacowny. Od początku nasza spółka działa pod nazwą PWS Konstanta S.A.

Konstanta, jako trwały element zmieniającej się rzeczywistości, została wybrana jako nazwa nie przypadkiem, nazwa miała odpowiadać filozofii przyjętej przez akcjonariuszy, filozofii stałości, zaufania, dobrze pojętego konserwatyzmu oraz bezpieczeństwa.

W ciągu dwudziestu lat pracy udało się spełnić te założenia prawie w całości.

Stały element i stabilizacja były i są obecne w wewnętrznej sytuacji firmy. Jesteśmy firmą o najmniejszej fluktuacji pracowników, brokerzy związani z firmą od lat pozostają jej największą wartością. Ze spółki, o stosunkowo niewielkim potencjale kadrowym i regionalnym zasięgu działania, przekształciliśmy się w spółkę należącą do czołówki polskiego rynku brokerskiego.

Nie poddawaliśmy się modom rynkowym, pozostaliśmy brokerem ubezpieczeniowym i reasekuracyjnym skoncentrowanym tylko i wyłącznie na tej sferze działalności dla dobra Klienta i transparentności obrotu.

Nasz związek z brokerem PWSInternational z Londynu zapewnił nam dostęp do wiedzy i możliwości najstarszego rynku ubezpieczeniowego. Mimo zmian kapitałowych i decyzji o wykupieniu przez spółkę udziałów kapitałowych PWS, pozostajemy w ścisłym związku z rynkiem międzynarodowym dzięki nawiązanym przyjaźniom i kontaktom biznesowym.

Dla nas działalność brokera była i jest związana z koniecznością doceniania interpersonalnych relacji z Klientami i zakładami ubezpieczeń. To pozwala rozumieć i zaspokajać potrzeby Klienta. Pozwala też na pełną indywidualizację działań nastawionych na rozwiązanie problemu zgodnie z potrzebami Klientów.

Jesteśmy spółką kapitałową o ściśle polskim kapitale, co więcej kapitale brokerów, którzy dzięki temu w pracy są nie tylko pracownikami, ale właścicielami żywotnie zainteresowanymi pomyślnym rozwojem firmy.

Dla bezpieczeństwa Klientów i rozwoju firmy podejmujemy szereg działań pozwalających dostosować się do zmieniającego się rynku. Zapewniamy i egzekwujemy ciągły proces szkolenia naszych pracowników. Nasi pracownicy doskonalą swoje umiejętności nie tylko w ramach wewnętrznie organizowanych szkoleń, ale również na studiach podyplomowych w najlepszych polskich uczelniach.

Zaufanie, jakim obdarzają nas zakłady ubezpieczeń i wiara w nasz profesjonalizm, pozwoliły nam otrzymać realne zabezpieczenie w postaci polisy odpowiedzialności cywilnej w związku z działalnością zawodową na poziomie 25 milionów euro.

Profesjonalizm pozwolił na zdobycie certyfikatów TUV NORD potwierdzających spełnianie norm ISO w zakresie zarządzania jakością, jak i bezpieczeństwa informacji.
Ilość placówek na terenie naszego kraju, uzyskiwanie zaufania nowych Klientów i rozwój firmy są naszym powodem do dumy.

 

Jacek Kliszcz

Prezes Zarządu


 

 

© PWS Konstanta S.A. 2010-2020 : desined & webmastering by Netfaktor